Bireysel Antrenmanlar

SALONUMUZ

Bireysel Antrenman

EĞİTİM BİLGİLERİ 

Erman Kunter Basketbol Akademi olarak kişiye özel antrenman metodunu 1-5 kişilik gruplar halinde yapmaktayız. Sporcunun eksik taraflarını tamamlamak ve var olan becerilerini geliştirmek için kişiye özel antrenmanları aşağıdaki gibi yöntemler ile sporcular üzerinde uygulamaktayız.


Ball Handling : Ball Handling, basketbolun temel çalışmalarından olup çok tekrar gerektiren içinde bir çok dinamik ve ayrıntı bulunduran sporcuların ayrıntılara dikkat ederek top kontrolünü üst seviyeye çıkaracak çalışmaların bütünüdür.

Bu çalışmalarda parmak hassasiyeti, topu yakalama (tutma), dribbling, temel duruş, koordinasyon, reaksiyon, çevre kontrolü, iletişim, atışlar, pas vb. gibi bir çok konu ayrıntılarıyla tekrar edilip geliştirilir. Profesyonel olmak yolunda ilerleyen oyuncular bu konuda uzmanlaşmaları gerekmektedir.


FINISHING

FINISHING: Guard, forvet ve uzun oyuncuların kendi pozisyonlarıyla alakalı bitirici özelliklerini rakibi zor durumda bırakacak bir silaha dönüştürecek şekilde geliştirmeleri gerekmektedir. Örneğin; Layup, power layup, shoot, hareketli şut, pick & roll üzeri atışlar, set shoot çalışmaları, post ve low post atışları, çalım üzeri atışların oyuncular tarafından tekrar edilerek silaha dönüştürülmelidir. Bu sayede oyuncunun gelişmesiyle birlikte takımın gücü ortaya çıkacaktır.


SHOOTING FORM:

Şutu geliştirecek çalışmalarda ise şuta ön hazırlık, topun yakalanması, ayak,bilek, dirsek, omuz, doğru açı, temel duruş, sıçrama (doğru açıda), sıçrama, topun doğru zamanda elden çıkması, top çembere gidene kadar atış elinin topu takip etmesi ve son olarak da doğru düşüş gibi çalışmalarla şutun geliştirilmesi sağlanmaktadır.


POST PLAY

POST PLAY: Çembere yakın pozisyon alma hücum için çembere yüzü dönük veya sırtı dönük pozisyon almaya post play denilmektedir.

Rebound artı box-out çalışmaları, topun yakalanması,doğru açıda tutuş, çevre kontrolü, çabuk atışlar, fake üzeri atışlar, footwork üzeri atışlar, hookshoot, tek dribbling üzeri çembere gidiş, yakın mesafe şut, dribbling üzeri şut, screen yapma, screen üzeri roller ve atışlar. Kısa roller, hücum riboundu ve ikinci atış, miss-match atışları gibi konularda eğitim vermekteyiz.


Playmaker: Bir oyun kurucunun kendini geliştirmesindeki beş kritik nokta;

-Bir oyun kurucu çok iyi ballhandler ve çok iyi dribblingci olmalıdır.

-İyi ve net bir pasör olmalıdır.

-Doğru şut tercihi olan yüzdeli şut atabilen oyuncu olmalıdır.

-Hücumda iyi bir bitirici olması gerekmektedir.

-Oyunu yorumlayabilmelidir.

-Oyunun akışında soğuk kanlı kalıp doğru karar verebilmelidir.

-Etkili iletişim; takım arkadaşlarını yönetebilmelidir.


erman kunter basketbol akademi

ERMAN KUNTER
BASKETBOL OKULU

ULUS - BEŞİKTAŞ BASKETBOL OKULU
MEF OKULLARI ULUS KAMPÜSÜ

BAHÇEŞEHİR BASKETBOL OKULU
MEF OKULLARI BAHÇEŞEHİR KAMPÜSÜ

BAHÇELİEVLER BASKETBOL OKULU
AYDIN DOĞAN MESLEK LİSESİ BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ

ÜMRANİYE BASKETBOL OKULU
MBA OKULLARI ÜMRANİYE KAMPÜSÜ

KURTKÖY BASKETBOL OKULU
MBA OKULLARI KURTKÖY KAMPÜSÜ

© 2019 Erman Kunter Akademi. Powered by Urban Digital.