Erman Kunter Akademi, bizzat Erman Kunter’in hazırladığı özel eğitim programları çerçevesinde faaliyet gösteren bir basketbol okuludur.

Erman Kunter Kimdir?

Türk basketbolunun efsane ismi Erman Kunter kimdir? 8 Ekim 1956 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Galatasaray Lisesi mezunu Erman Kunter, eski basketbolcu ve antrenördür.

1987-1988 sezonunda Fenerbahçe’de forma giyen Erman Kunter Türkiye Ligi sayı kralı oldu.

Erman Kunter’in Başarılarla Dolu Antrenörlük Kariyeri
Erman Kunter’in çalıştırdığı Türkiye milli takımı, Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda çeyrek finale çıktı.
Fransa’nın en büyük basketbol takımlarından Cholet, Erman Kunter antrenörlüğünde Fransa Ligi finalisti ve şampiyonu, Fransa Kupası finalisti, Fransa Süper Kupası şampiyonu oldu.
Erman Kunter, antrenörlük yaptığı dönemde Beşiktaş’a Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazandırdı.

Rekorlarla Dolu Bir Kariyer; Erman Kunter

1988 yılında Fenerbahçe formasıyla Hilalspor’a karşı mücadele eden Erman Kunter tam 153 sayı atarak rekor kırdı ve ilk yarıda attığı 81 sayıyla bir devrede en fazla sayı üreten basketbolcu olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı.
Erman Kunter bir maçta en fazla sayı atan basketçi ünvanını hala koruyor!

Fransa Basketbol Ligi Ödülleri’nde “En İyi Koç” ödülüne layık görüldü. (2010-2011)

Erman Kunter’in Forma Giydiği Takımlar; (Kronolojik Sırayla)
Beşiktaş
Eczacıbaşı
Yenişehir
Fenerbahçe
Çukurova Sanayi

Neden Erman Kunter Akademi’yi Tercih Etmelisiniz ?

Çocuğunuzun kayıt olacağı basketbol okulu, profesyonel antrenörlere, etkili bir antrenman programına ve güvenilir bir tesise sahip olmalı. Erman Kunter Akademi, Türkiye’deki her çocuk basketbolu tanısın, küçük yaşlardan itibaren basketbol ile iç içe yaşayabilsin diye kuruldu. Erman Kunter Akademi’nin basketbol kursu sayesinde çocuklarınız basketbolu Türkiye’deki en yetkin ismin eğitim planlarıyla öğreniyor!

Çocuklar İçin Özel Geliştirilmiş Eğitim Programları

Çocuklar için özel geliştirilmiş eğitim programları sayesinde çocuğunuz Erman Kunter Akademi’de verimli antrenmanlar geçirir, bireysel yeteneklerini keşfeder, top kontrolünü ve basketbolun en temel kurallarını öğrenir.

Erman Kunter Akademi İstanbul’un En İyi Basketbol Okulu Olmaya Aday!

Erman Kunter Akademi faaliyetlerini İstanbul’da gerçekleştiriyor, İstanbul’daki tesisinde çocuklar için en nitelikli basketbol kursu hizmetini sağlayan okulumuz, İstanbul’un en iyi basketbol okulu olmaya aday!

Erman Kunter Akademi Basketbol Kursu Fiyatları

Erman Kunter Akademi’nin basketbol kursu fiyatları seçilen programa ve döneme göre değişiklik göstermektedir, fiyatlarla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen öğrenci adaylarımız ya da velilerimiz iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirler.